1. #1

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Peygamber Efendimizin Sabrı Ve Cesareti Hakkında  Peygamber efendimizin sabrı hakkında bilgi
  Hz. Muhammed'in sabrı ve cesareti

  Peygamber Efendimizin Cesareti
  Peygamber Efendimiz (s.a.s.), yumuşak huylu olduğu kadar cesurdu, yiğit ve kahramandı. Peygamberlik vazifesini ifa ederken karşılaştığı hâdiseler önündeki tavırlarında bu niteliği görmek mümkündür. Mekke döneminde İslâm’ı tebliğden alıkoymak için, O’na akla gelmedik engeller çıkarılmıştır. Fakat O, bunların hiçbirinden yılmamış, Allah’ına güvenerek çıktığı tebliğ yolunda kahramanca yürümüştür. O’nun sabrını, tahammülünü, cesaret ve kahramanlığını beşerî tehditler ve vaatler kaybettirememiştir. O, yoluna dikenler, sırtına deve işkembesi atıldığı zaman da, kendisine hükümdarlık zenginlik ve başkaca maddî imkânlar teklif olunduğu zaman da yolundan asla dönmemiş, azminde zerre kadar bir sarsılma meydana gelmemiştir. Allah için, İslâm için girdiği kavgalarda tam bir yiğit olarak görünmüştür.

  Nitekim Hz. Ali (r.a) diyor ki: “Savaşlarda Hz. Peygamber (s.a.s.) kadar düşmana yaklaşan bir kimse bulunmazdı. Birçok defalar savaş kızışıp başımız sıkıntıya gelince Rasûl-i Ekrem (s.a.s.)’e sığınırdık.” Hz. Enes (r.a) de: “Başımız dara düşünce Allah’ın Rasûlü ile korunurduk.” diyor.

  Peygamber Efendimizin Sabrı

  Sabır, saptırıcı engellere karşı doğru olan şey üzerinde ısrar etmek, sapmamak, dayanmak anlamına gelir. Sevgili Peygamberimiz sabırlı olma konusunda da biz Müslümanlara örnektir. O, İslam’ı duyurmak için gittiği Taif’te, putperestlerin taşlamalarına maruz kaldığı zamanda ümitsizliğe düşüp yolundan dönmediği gibi, Müslümanların refah ve zenginliğe kavuştukları, Arabistan’ın önemli bir bölümünü hakimiyetleri altına aldıkları dönemlerinde de asla yolunu değiştirmemiş, sürekli aynı yönde hareket etmiştir.

  Peygamberimiz, etrafındaki insanlara, başlarına gelen bela ve musibetlerden dolayı ümitsizliğe kapılmamalarını, eğer sabırlı olur, Allah’a olan inançlarını yitirmezlerse bundan büyük mükafat elde edeceklerini müjdelerdi.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Peygamberimiz Hz. Muhammed Sav. sabır ve cesareti bünyesinde bulunduran bir insandı, Allah onu her zaman destekledi ve mükemmele yakın bir kul olarak yaşamasını nasip etti ve hayatının sonunda mükemmel bir örnek olarak bizlere veda etti.


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Peygamber Efendimizin Sabrı Ve Cesareti Hakkında

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 6 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.33 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Peygamber Efendimizin Sabrı Ve Cesareti Hakkında

hz muhammedin sabırlı ve cesaretli oluşuna örnek hz muhammed in cesaretli oluşuna örnekler peygamber efendimizin cesareti ile ilgili hikayeler peygamberimizin sabırlı ve cesaretli oluşuna örnekler hz muhammed cesaretli oluşuna örnek hz muhammed in cesaretli oluşuna örnek peygamberimizin sabrı ve cesareti peygamber efendimizin cesareti ile ilgili kısa hikayeler peygamber efendimizin sabrı ile ilgili hikayeler peygamber efendimizin sabrı ile ilgili örnekler hz muhammedin sabırlı oluşuna örnekler peygamberimizin sabırlılığı peygamberimizin sabrı ile ilgili örnekler peygamber efendimizin sabrı ile ilgili kompozisyon peygamberimizin sabrı ile ilgili kompozisyon

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz