1. #1

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

  Mastürbasyon orucu bozar mı?
  Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?
  Mastürbasyon Yapmak Oruca zarar verir mi?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Oruçluyken mastürbasyon yapan kimsenin orucu bozulur. Bunun için tövbe edip bir gün kaza orucu tutmak icab eder. Keffaret orucu tutmak gerekmez.


  Mastürbasyonun orucu bozduğu, fakat sadece kaza gerektiği, Hindiyye, Bahr ve Dürr-ül-Muhtâr ve diğer fıkıh kitaplarında yazılıdır.

  Farz olduğu halde Ramazan'da kasten oruç tutmamak veya başlanan orucu bozmak, haram olup büyük günahtır. Mastürbasyon yapmak, orucu bozarsa da keffareti gerektirmez. Böyle bir davranıştan dolayı tövbe edilmesi ve bozulan orucun gününe gün, kaza edilmesi gerekir.


  Şu kadar var ki, kefaret gerekmemesi, günahın küçüklüğünü göstermez.

  Kaynak:Sorularlaislamiyet.com


 3. #3

  Yazar : sedacım çevrimdışı

  Madem mastürbasyon yapacaksın oruc ile ne işin var. Buda acayip birşey böyle bir şeye ihtiyacın varsa geceden işini hallet. Zaten yapılması hoş olmayan birşey git evlen Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?


 4. #4

  Yazar : tuana çevrimdışı

  Zaten Ramazan gelince inlik gelir milletin aklına eminim Mastürbasyon ihtiyacı olmayan biri sırf kafa karıştırmak için sormuştur.


 5. #5

  Yazar : irem çevrimdışı

  Tabiki bozulur bozulurmu diye sormak hata


 6. #6

  Yazar : Misafir

  ben akşamdan sonra saat 20.00 gibi işe başlıyorum sabah işimi 9.00da bırakıyorum sabah geldiğimde mastürbasyon ihtiyacım oluyor yapıyorum hemde çatır çatır yapıyorum açıyorum pırnoyu sarışın tombul memeli karılara baka baka hızlı hızlı sikiyorum elimi bir güzelde tazyikli fışkırtıyorum bekarım bu yüzden hemde aklıma inlik geldiği için sormadım


 7. #7

  Yazar : Misafir

  peki oruç bozulduktan sonra yenir mi ? yoksa ezanı mı bekliceksin


 8. #8

  Yazar : Misafir

  bekleyecen kardeş yersen kefaret gerektirir.mastürbasyon doğal ihtiyaçtır inlik cinlik olarak düşünülmemesi gereklidir.her erkeğin evinde bekleyen eşi yok sonuçta.müslüman olmak için evli olmak mı lazım ? zina yapmaları daha mantıklı demekki sizin bu düşüncelerinize göre öyle mi ?.insanları yönlendirmeden önce biraz da olsun düşünerek yazın buraya..aa mastürbasyon yapıyor tü kaka deme hakkı yok kimsenin kimseye..


 9. #9

  Yazar : Misafir

  İslam'da gÖrÜŞ farkliliklari

  Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül lâzım gelir. Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvet dindikten sonra dışarı akan meniden dolayı ise, İmam-ı A'zam ve İmam-ı Muhammed'e göre yine gusül lâzım gelirse de, Ebû Yûsuf'a göre, gusül gerekmez. Bu anlayışa göre, şehvetle yerinden ayrılan meninin, o anda dışarı boşalması önlenir ve şehvet dindikten sonra dışarı akmasına yol verilirse; bu durum guslü gerektirmez.

  Böyle bir yazı okudum da eğer bu yazıda ki gibi yapsak oruç ya da abdest bozulur mu?

  Son Düzenleyen Kayıtsız Kullanıcılar; 30-07-2013 at 18:09 Sebep: merak

 10. #10

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Arkadaşlar, Konumuzun adı " Masturbasyon yapmak Orucu bozarmı " evet bozar diyoruz, neymiş o halde oruca niyetlendirseniz nefsinizle savaşacaksınız, Oruc aç kalmak demek değildir. Orucun özünü iyi anlamak gerekiyor. Zaten Ramazan ayında orucken cinsellik ön plana çıkıyorsa ve bu cinsellik zamanınıda orucun vakitleri arasına alıyorsanız problem vardır. Kimseye ihtiyacını karşılamak konusunda yaptırım uygulamak isteyen yok. Madem Masturbasyonu ihtiyaç görüyorsunuz o halde iftardan sonra yapınız? Sahura kalkınca yapın imsak girmeden yapınız? Siz arzularınızın ne zaman hat safhada oldugunu tahmin edemiyormusunuz? Bir başka durum kefareti göze almışsa tabiki buyursun yapsın kimse buna karışamaz. Hoş bir gün şehvetine dayanamayan 60 gün üst üste nasıl tutacak ayrı bir mevzu. Din futbol, playstation vs degildir kuralları bellidir kimseden size göre fetva vermesini yada esneklik yapmasını bekliyemezsiniz. Allah Oruclarınızı kabul eylesin, bozmak zorunda kalanlarada yardımcı olsun. Amin.


+ Cevap Ver
Sayfa 1/9 123 ... SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

mastürbasyon orucu bozar mı mastürbasyon orucu bozarmı masturbasyon orucu bozar mı masturbasyon orucu bozarmı masturbasyon orucu bozar mi mastürbasyon yapmak orucu bozar mı masturbasyon orucu bozarmi mastürbasyon yapmak orucu bozarmı mastürbasyon oruç bozar mı masturbasyon yapmak orucu bozar mı masturbasyon yapmak orucu bozarmı mastürbasyon orucu bozar mi mastürbasyon oruc bozarmı masturbasyon oruç bozarmı masturbasyon oruc bozar mı

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz