1. #1

  Yazar : yosun çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mezarı Sulamak Faydalı Mı? Yeşillik Mezara Fayda Verir Mi?

  Mezarı Sulamak Faydalı Mı? Yeşillik Mezara Fayda Verir Mi?

  Mezara su dökmek, Peygamberimizin ve sahabesinin uygulamasıdır. Toprağın oturmasını sağlar. Mezara yeşil ot dikmek sünnettir. Peygamberimiz bir mezarın başında durmuş ve buradaki azap çekiyor dedikten sonra oraya yeşil bir dal dikmiştir. Bunun sebebini sorduklarında, "Yeşil olan bu dal yüce Allah'ı andıkça bunun da azabı hafifler" buyurmuştur.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Asıl amaç hayır yapmaktır. Mezarın orada bulunan ağaçtan meyveden yiyenler olursa veya mahlukat yararlanırsa ölüye sadaka olur.


 3. #3

  Yazar : turna çevrimdışı

  Mezar Sulamak aynı zamanda Sulayan kişinin gönlünü rahatlatır. Kişi sevdigini kaybettigi icin hüzün içindedir ona yaptıgı her hayır ona gittigini bilir ve mutmain olur.


 4. #4

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Mezar sulamak kaybettiği kişiyi hüzün içinde olduğu için ona hayır gittiğini bilir ve rahatlar...


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mezarı Sulamak Faydalı Mı? Yeşillik Mezara Fayda Verir Mi?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Mezarı Sulamak Faydalı Mı? Yeşillik Mezara Fayda Verir Mi?

mezar neden sulanır mezara su dökmek mezar sulamak mezara su dökmenin anlamı mezara neden su dökülür mezara su dökmek ne anlama gelir mezarlığa su dökmek mezarlar neden sulanır mezara su dökmek iyi midir mezar sulamak ne anlama gelir mezarlık neden sulanır mezar neden sulanir mezarı sulamak mezarın üstüne neden su dökülür kabir neden sulanır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz