1. #1

  Yazar : Doktor Civanım çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  İnternetin İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

  _

  İnternetin İnsanların Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

  Kalabalık İçinde Yalnızlık
  Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internet hepimizin hayatının en önemli bölümündedir. Çocuklardan tutun da yaşlılara kadar herkesin en iyi arkadaşı oldu internet.

  İnternet hayatımıza bir çok olumluluğu ve yeniliği getirmiştir fakat bir o kadar da olumsuzluk barındırmaktadır. İnsanlara en büyük etkisi sosyal yalnızlıktır. İnterneti kendisine daha yakın gören birey çevresinden uzaklaşıp kendisine ayrı bir dünya oluşturuyor.

  İnsanların interneti bu kadar kişiselleştirmesindeki bir diğer etken de Kalabalık içindeki yalnız insanlardır... Etraflarında bir çok insan vardır ama artık bu insanlar onları mutlu etmeye yetmezler. Kendi sanal dünyasında belki de bir kez bile göremeyeceği kişiler en yakınlarından daha yakın gelir onlara... Gün geçtikçe yaşadığı çevreden daha da uzaklaştırır. Çevresiyle iletişim kuramaz hale gelir. Bu sorun daha sonra aile içi anlaşmazlıklara ve boşanmalara neden olabilmektedir.

  Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken onu yerinde kullanmayı da bilmeliyiz. Unutulmamalıdır ki teknolojinin tek amacı yaşamımızı kolaylaştırmaktır.

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  İnternetin İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 İnternetin İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

mimarinin insan psikolojisi zerindeki etkisi

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz