1. #1

  Yazar : sebnemficici çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Saç Beyazlamasının Sebepleri Nedir?  Saçı beyazlata etkenler nelerdir
  Saç beyazlaması nasıl önlenir
  Saç Beyazlamasının Nedenleri Nedir?
  Saç Beyazlaması Sebebi Nedir?

  Saçınızın beyazlamasını istemiyor musunuz? Saçınızın beyazlamasından korkmayın demesi kolay dediğinizi duyar gibiyim bende öyle diyorum çünkü .

  Saç beyazlamasının sebebleri nelerdir öğrenelim
  Saç beyazlaması bir gecede ortaya çıkmayacağı gibi, tüm saçımızın beyazlaması ise dipten uca gelene kadar aylarca bir süre sonra görünecektir. Bazı saçlar erken beyazlayabilir, bu genellikle genetik bir durum olarak söylenebilir. kan şekeri düşüklüğü, gizli şeker saçların erken beyazlamasına sebep olabilir. Eğer ailenizde şeker hastalığı yaygınsa, saçlarınız beyazlamadan, periyodik olarak yükleme testini yaptırmanız ve bu hastalığa yakalanma risklerini aza indirmeniz gerekiyor.

  Saç Beyazlamasının sebebi nedir?
  Saça rengini veren melanin denilen boyar maddenin azalarak saçın tırnak gibi şeffafa yakın beyaz renk almasıdır.

  Saç Beyazlamasının Nedenleri
  Saç kökünde saçı oluşturan hücrelerin arasında melanin pigmenti salgılayan melanosit ler vardır.Bu melanositler yıllar içerisinde ölür ve renk veremez duruma gelir bu saç beyazlamasının tek nedenidir.Melanositlerin neden öldüğü vede bazı kişilerde neden çok erken öldüğü bilimsel olarak aydınlatılamamıştır.

  Üzüntüden saçlar beyazlar mı?
  Oldukca merak edilen bir soru bu ve genelde hep söylenir saç beyazlamasının stresden kaynaklandığını hemen bu konu hakkında bilgi edinelim.
  Stres tüm hastalıkları tetikleyen bir faktör olduğu gibi, saç beyazlamasını da hızlandırabilme etkisine sahip. Stres, üzüntü yaşandığında, vücuda kortizon hormonu salgılanıyor. Bu da normalin üzerinde salgılanan kortizon hormonunun başka yerde kısıtlamaya gitmesine sebep oluyor. Ve saç beyazlığı dipten uca doğru kişide kendini gösterebiliyor.

  Saç boyalarına dikkat!
  Saçlarınızı ne kadar çok boyatırsanız o kadar çabuk beyazlar denirdi acaba bu doğrumu bend eçok merak ediyorum bakalım ne kadar etkisi varmış saç beyazlaması ile saç boyalarının.
  Saçlarını boyayan kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok husus bulunuyor. Kişi çok erken yaşlarda saçlarını boyayacaksa, ailesinde erken yaşta saç beyazlaması bulunan kişilerin olup olmadığına göre davranmalı. Eğer ailede genetik olarak saçların erken beyazlamasına sebep olacak kişiler bulunuyorsa, saç boyama işlemlerini 30 lu yaşlara kadar ertelemeliler. Çünkü saç boyası, saçın erken beyazlamasına teşvik anlamına da geliyor. İyi malzeme, iyi ürünler kullanılmadığı zaman saç kendini erken bırakıyor ve beyazlama biraz daha hızlı başlıyor. Bu sebeple saç boyası kullanırken, saçın yıpranmasını önleyecek ürünler kullanmamaya dikkat!

  Beyazlayan saçlarınız için ufak bir öneri sunalım
  Saçların beyazlaması genel olarak ırsi bir durumdur. Özellikle erken yaşlarda beyazlayan saçlar, insanları psikolojik açıdan olumsuz yönde etkileyebilir. Kimine ne göre kişiye olgunluk verdiği söylensede, zaten insanlar olgunluk duyygusunu gereken yaşlarda tadacağı unutulmamalır. Beyazlayan saçlar için sizlere ceviz kürü öneriyoruz. Taze cevizin dış kabuklarını az suyla haşlayın, içine ısıtılmış yarım kahve fincabı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı kuru maya katın 2 saat saçınızda bekletin ve saçınızı yıkayın.

  Saç Beyazlamasına Çözüm
  Saç beyazlamasını önlemenin bilimsel yolu yoktur,piyasada çeşitli ürünler olsada beyazlamayı engellemenin yada tedavi etmenin doğal,bitkisel tedaviside yoktur, yapılabilecek tek şey boyamaktır.
  Saç Beyazlamasının Sebepleri Nedir?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Ruhsar çevrimdışı

  Saç beyazlamasının genetik oldugumu düşünüyorum pigmentler çabuk tükeniyor

  Her Ruhu Saran Bir Sar vardır :)

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Saç Beyazlamasının Sebepleri Nedir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Saç Beyazlamasının Sebepleri Nedir?

saç beyazlamasının nedenleri saç beyazlaması nedenleri saç beyazlamasının sebepleri saçların beyazlaması saç beyazlamasının nedeni saçların beyazlamasının nedenleri erken saç beyazlaması nedenleri saç beyazlama nedenleri sac beyazlamasinin nedenleri saç beyazlaması saçın beyazlamasının nedenleri sac agarmasinin sebebi saçların beyazlamasının sebepleri saçların erken beyazlamasının nedenleri saç beyazlamasının nedenleri nelerdir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz