Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?

Gürültü Kirliliğinin Sebepleri Nelerdir ? ,
    Gürültü KİRLİLİĞİNİN Nedenleri Nelerdir ? ,
    Gürültü Kirliliği Sebepleri NELER ? ,

Gürültü, nüfus artışı ve ilerleyen teknikleşmenin bir sonucudur. Gürültünün kuvvetinin rahatsız edici olup olmaması bireysel olarak farklıdır. Bu yaşa, sağlık ve duyarlı olma durumuna bağlıdır. Doğal gürültü, rüzgar, fırtına, dalga çarpması makine gürültüsüne göre daha az tehlikelidir.

Gürültü kirliliğinin en yaygın biçimlerinden biri, özellikle motorlu araçların neden olduğu kirliliktir.

Dünya çapında en yaygın gürültü türü ulaşım sistemlerinden kaynaklanır. Motorlu araçların yanı sıra uçak ve demiryolu araçlarının yarattığı gürültü de önemli bir yer tutar. Şehir planlamacılığında yanlışlar yapılması sanayi ve yerleşim alanlarının birbirine bitişmesine neden olabilir ve sonuç olarak sanayi alanının yarattığı gürültü kirliliği komşu yerleşim birimlerinde yaşayanların sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Gürültü kirliliği yaratan diğer etmenler arasında araba alarmları, acil durum sirenleri, çeşitli beyaz eşyalar ile ev âletleri, fabrika makineleri, yapım ve onarım çalışmaları, ses çıkaran hayvanlar, ses sistemleri, hoparlörler ve konuşmakta olan insanlar sayılabilir.

PAYLAŞ

Yazar : Misafir

çok kısa bilgiGürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?

Mesela şu an apartmanın önünde kına var işte kirlilik.

Yazar : Muhibbi çevrimdışı

Bırcok nedenı vardır mesela asfalt çalışması,düğünler,motorlu araçlar ve nüfus artışı....

arkadaşlar nolur bana yardımcı olun şu an çok kötü başım ağrıyor ve ben yarına bir ödev yetiştirmem lazım gürültü kirliliğinin nedenleri araştırıyorum ama bütün sitelerde aynı yazılar yazıyor bana bulabilimisiniz neden lazım bana çözümü de olbilir Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?

Yazar : elif yıldız

ahyyyyy çok kısa bir bilgiiii bu ne yaaaaaa amK Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?

Yazar : Murat çevrimdışı

En büyük neden biz İnsanların yaşadığımız ortama gereken saygıyı duymamamız.

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 8 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.50 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

gürültü kirliliği nedenleri gürültü kirliliğinin nedenleri su kirliliğinin nedenleri ses kirliliğinin nedenleri gürültü kirliliğinin nedenleri nelerdir gürültü kirliliği çözümleri su kirliliğinin nedenleri nelerdir gürültü kirliliği sebepleri gürültünün nedenleri gürültü kirliliğinin sebepleri nelerdir gurultu kirliliginin nedenleri gürültü kirliliğinin sebepleri gürültü kirliliği nedenleri nelerdir ses kirliliğinin nedenleri nelerdir gürültünün nedenleri nelerdir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz