1. #1

  Yazar : abrek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ter Kokusu Nasıl Giderilir?  Ter Kokusu Nasıl Önlenir?
  Ter Kokusu Nasıl Engellenir?
  Ter Kokusu Nasıl Geçer?

  Bir çoğumuzu rahatsız eden Ter Kokusu Nasıl Giderilir?
  Oldukca rahatsız olduğumuz bir durumdur ter kokusu Ter kokusunu önlemenin en iyi yolu önlem almaktır. Aynı şekilde ayak kokusu da bazı önlemlerle azaltılabilir. Aşağıdaki önlemler terlemeyi önlemeye, ter ve ayak kokusunu gidermeye yardımcı olacaktır…

  İşte sizi ter kokusundan kurtaracak 14 farklı çözüm yolu…

  Ter Kokusu Her gün duş alın. Düzenli banyo cildinizdeki bakterilerin sayısını kontrol altında tutacaktır.

  Banyo aldıktan sonra ayaklarınızı iyice kurulayın. Mikroorganizmalar ayak parmaklarının arası gibi nemli yerleri severler. Ayak pudraları veya ayak bakımı için kullanılan kremler nemin emilmesine yardımcı olur.

  Koltuk altı ve genital bölge kıllarının düzenli olarak tıraş edilmesi terlemeyi ve kokuyu azaltacaktır.

  Doğal deriden yapılanlar gibi ayağınızın hava almasını sağlayan ayakkabılar seçin. Yaz aylarında sandalet tipi ayakkabılar giyebilirsiniz.

  Ayakkabılarınızı dönüşümlü olarak kullanın. Ayakkabılar bir gece içinde yeterince kurumayabilir. Onun için aynı ayakkabıyı iki gün arayla giyecek şekilde dönüşümlü olarak kullanın. Giymediğiniz zamanlarda ayakkabıları havadar ve kuru bir yerde tutun.

  Çoraplarınızı her gün değiştirin. Merserize çorap giyin çünkü bunlar nemi emerek ayağınızı kuru tutar.

  Ayaklarınızı havalandırın. Zemin elverişli ise çıplak ayakla dolaşın veya ara sıra ayakkabılarınızı çıkarın.

  Doğal kumaşlardan üretilen giysileri tercih edin. Keten, yün, ipek cildinizin hava almasına izin veren malzemelerdir.

  Egzersiz yaparken derinizdeki nemi hemen uzaklaştıran yüksek teknoloji ürünü giysileri tercih edin.

  Her gün iç çamaşırı değiştirin.

  Gevşeme tekniklerini öğrenin. Yoga, meditasyon veya biofeedback terlemeyi tetikleyen stresi denetlemenize yardımcı olacaktır.

  Diyetinizde değişiklik yapın. Yiyecekler de ter kokusuna yol açabilir Soğan, sarımsak, pastırma, balık, bazı yeşil bitkiler gibi gıdalar koku yapabilir. Bunlar faydalı da olsa, uygun zamanlarda tüketin.

  Deodoran ve ayak kokusu önleyen pudra veya spreyler kullanın. Cildiniz hassas ise bunların özel hassas cilt için üretilmişlerini deneyin.

  İnsan çoğunlukla kendi ter kokusunu fark etmez, bu nedenle kendisini sık sık kontrol etmelidir

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Ter kokusuna alınacak önlemleri sıralarken ter bezlerinin neden bu duruma geldiginide iyi araştırmak ve tesbit etmek gerekiyor.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Ter Kokusu Nasıl Giderilir?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

ter kokusu nasıl giderilir ter kokusu nasıl geçer ter kokusu nasil giderilir çamaşırdan ter kokusu nasıl çıkar giysilerdeki ter kokusu nasıl çıkar çamaşırdaki ter kokusu nasıl çıkar giysilerdeki ter kokusu nasıl giderilir çamaşırdan ter kokusu çıkarma camasirlardaki ter kokusu çamaşırlarda ter kokusu http wwwyasambucom forum cilt hastaliklari 53246 ter kokusu nasil giderilirhtml çamaşırda ter kokusu nasıl çıkarılır giysideki ter kokusu nasıl çıkar ter kokusu nasıl gıderılır kazaklardaki terkokusunu ne giderir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz