1. #1

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Android Telefonun Özellikleri Nedir?  Android işletim sistemi nedir
  Android telefon nedir
  Android ne işe yarar
  Android ne demektir  Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış Linux İşletim Sistemi tabanlı bir mobil cihaz (PDA ve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir.
  Android Telefonun Özellikleri Nedir?
  Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 150.000'den fazla uygulama bulunmaktadır. Android Market ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

  Open Handset Allience, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. 2008'de piyasaya sürüldüğünde, birçok Android İşletim Sistemi Apache free-software ve Açık Kaynak Kodu lisansıyla geliştirilmeye açık hale gelmiştir. Android, linux kernel üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır.Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu java-uyumlu kütüphaneler ihtiva eden uygulama iskeleti üzerinden çalışır.Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir.Geliştiriciler genellikle java dilinde yazarlar.güncel olarak 250000 kadar uygulama Android için mevcuttur.

  alıntı

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Esram çevrimdışı

  Android telefonlar çok kişi tarafından tercih ediliyor


 3. #3

  Yazar : Misafir

  peki android olmazsa ne olur oyunlar için ne gibi bir faydası vardır


 4. #4

  Yazar : Misafir

  Samsung s5660 Galaxy Gio en iyi android bana sorarsanız.


 5. #5

  Yazar : Misafir

  beyler bi arkaşım var andoroide dioki hızlandırıcı dd saallakAndroid Telefonun Özellikleri Nedir?


 6. #6

  Yazar : Hoca çevrimdışı

  emulatoru adam olmus diyorlar en sonunda.


 7. #7

  Yazar : Misafir

  çok komik


 8. #8

  Yazar : Misafir

  ArkadaŞlar samsung s3353 androİd mİ ?


 9. #9

  Yazar : Muhibbi çevrimdışı

  benim için ipad ve ios birlikteliği dışında pek bir rakibi yoktur.


 10. #10

  Yazar : Misafir

  güzel bir şey bu modeli hep severim


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Android Telefonun Özellikleri Nedir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Android Telefonun Özellikleri Nedir?

telefonun özellikleri androit ne demek android telefon özellikleri android telefonların özellikleri android ne demek android ne işe yarar android telefonlar özellikleri android telefon nedir android telefonun özellikleri samsung s3353 android mi android ne demektir android telefon ozellikleri android telefonlarin ozellikleri telefonun özellikleri nelerdir android özelliği nedir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz