1. #1

  Yazar : esmer bela çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Köpekler Kaç Ayda Bir Doğururlar  Köpekler Kaç Ayda bir bir doğurur
  Köpeklerde gebelik süresi ne kadardır?
  Köpekler Kaç Ay Hamilek Dönemi sürer ve ne kadar sürer

  Köpeklerde gebelik süresi ırklara göre değışiklik göstermekle birlikte ortalama 58-63 gündür.

  Köpeğinizin hamileliğinde nelere dikkat etmelisiniz?
  Gebelik sırasında en önemli konu beslenmedir. Bu dönemde annenin ihtiyaçları çok fazla artacağından dolayı ona verilecek gıdanın özenle seçilmesi ve hekiminiz gerekli görürse vitamin, mineral takviyesi yapılması gerekir. Bu konuda en büyük yardımcınız veteriner hekiminiz olacaktır.
  Kilo almasına engel olun.
  Hamilelik sırasında aşırı egzersizlerden (uzun yürüyüşler, atlama, koşturma gibi) kaçınmalı ancak tamamen haraketsizde bırakmamalısınız.
  Hamileliğin seyri sırasında (30- 45- 55. günlerde)veteriner hekiminize götürerek hamilelik sürecinin normal olup olmadığını teyit ettirin.
  Ultrason bakısı ile yavruların sağlıklı gelişip gelişmediğini ve sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun için çiftleşmenin üzerinden en az 27 gün geçmelidir.
  Hamilelik sırasında eğer zorunlu bir neden yoksa röntgen ışınlarına maruz bırakmayın. Eğer kullanmak zorunluysa bu, yavrular 50 günlük olduktan sonra olabilir.
  Köpeğinizin doğum yapacağı yeri önceden belirleyerek oraya alışmasını sağlayınız. Aksi taktirde bir çok örnekte olduğu gibi yerini o seçer ve bu yerde genellikle sizin yatağınız olur.
  Köpeğinize hamilelik sırasında çok daha fazla ilgi ve alaka gösterin.
  Eğer yavru sayısını öğrenebildiyseniz şimdiden onlara bir yuva aramaya başlayın. İnanın asla erken sayılmaz.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Nida çevrimdışı

  Köpeklerin gebelik süresi çok kısaymış neyseki insanlarda öyle degil


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Köpekler Kaç Ayda Bir Doğururlar

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 7 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.86 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Köpekler Kaç Ayda Bir Doğururlar

köpekler kaç ayda doğum yapar köpekler kaç ayda doğurur köpek kaç ayda doğurur köpek kaç günde doğum yapar köpek kaç ayda doğum yapar köpekler kaç günde doğum yapar köpek kaç günde doğurur köpekler kaç günde doğurur köpekler ne zaman doğum yapar köpekler ne kadar zamanda doğum yapar köpekler kaç ay sonra doğum yapar kopekler kac ayda dogum yapar köpekler kaç ayda dogum yapar köpekler ne zaman doğurur golden kaç ayda doğurur

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz