1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Doğru Bilgisayar Kullanma Klavuzu  Kolay bilgisayar kullanımı
  Bilgisayı nasıl güzel kullanırım
  İyi bir bilgisayar kullanıcısı olmak için gerekenler

  İnternete ve Bilgisayara Yeni Başlayanlara Öneriler

  İyi bir kullanıcı olmak istiyorsanız, aşağıdaki püf noktalarını göz önüne almaya çalışın. Belki bilgisayar öğrenmeniz kolaylaşır, kim bilir belki de hayatınız kolaylaşır?

  - Umutsuzluğa kapılmayın. Herkes bilgisayar kullanabilir (özellikle gençler). Biraz sabır biraz sebat (bunlar da gençlerde bulunmuyor) yeterlidir.

  - Kendinizi durdurmayın. Yapamam diye düşünüyorsanız bir süre sonra sahiden de yapamadığınızı görürsünüz. İnsan en kolay işi bile, abartırsa dünyanın en zor işi haline getirebilir!

  - Her şeyi birden öğrenmeye çalışmayın. Belki bir süre çok az bir bilgi ile idare edebilirsiniz. Önce bir öğrenimden geçip bilgisayar kullanacak değilsiniz. Kullana kullana, deneye yanıla öğreneceksiniz.

  - Denemekten ve yanılmaktan korkmayın. Bilgisayarın orasını burasını karıştırıp, programlar arasında kaybolmaktan çekinmeyin (Yine de kibrit çöpü ile CD-ROM sürücünüzü karıştırmasanız iyi olur).

  - Somut düşünmeye çalışın. Kullanım kitapları ile kılavuzlar, genel ve kavramsal bilgiler içerirler. Siz her zaman okuduklarınızı somuta indirgeyerek pratik olmaya çalışın.

  - Mükemmeliyetçi olmayın. Zaten bilgisayarlar da mükemmel değil.

  - Beklentileriniz büyük olmasın. Bilgisayar kullanınca hemen harikalar yaratmaya başlamayacaksınız ki!

  - Paniğe kapılmamaya çalışın. Hatadan çok, hata durumlarındaki panik tehlikelidir.

  - En aptalca soruları bile sormaktan çekinmeyin. Yoksa öğrenemezsiniz.

  - Bilgisayarcı lara karşı dikkatli olun. Size her şeyi 15 dakika içinde anlatmaya kalkan, anlamadığınızı görünce de için için sinirlenen teknik adamlar, kafanızı karıştırabilir. Aldırmayın.

  - Teknik terimlerden ürkmeyin. Sadece teknik adamlar değil eski kullanıcılar da, yanınızda kuş diline benzer bir dil kullanarak kendinizi cahil hissetmenize sebep olabilirler. Kullandıkları terimler önünüzde aşılmaz bir engel gibi durmasın; böyle konuşmak veya bu terimlerin hepsinden anlamak şart değildir.

  - Her bir kısaltmanın ne anlama geldiğini sorun. Birisi PCI kartını AGP ile değiştirince D3D nin daha iyi çalıştığını söylerse, tek tek her bir kısaltmanın ne demek olduğunu sorun. Aksi taktirde kısaltmalar cehenneminde cayır cayır yanarsınız.

  - Bilgisayar kullanmak için bilgisayarcı olmak gerekmez. Önemli olan neyi ne kadar öğrendiğiniz değil, bilgisayarda işinizi görüp göremediğinizdir.

  - Kullanıcının halinden kullanıcı anlar. Tıpkı birbirlerine şikayetlerini anlatan hastalar gibi. Çoğu zaman size en büyük yardımı, daha önce benzer sorunları yaşamış, bir parça daha tecrübeli bir başka kullanıcı yapacaktır.

  - Bilgisayar başında bol bol eğlenin, oynayın. Ama ne bilgisayar sizin için kendi başına bir amaç olsun, ne de oyunlar...

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Doğru Bilgisayar Kullanma Klavuzu

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Doğru Bilgisayar Kullanma Klavuzu

bilgisayarı daha iyi kullanmak bilgisayarı iyi kullanmak bilgisayar kullanmanın püf noktaları iyi bilgisayar kullanmak bilgisayarı iyi kullanma bilgisayarı en iyi kullanmak iyi pc kullanma ileri bilgisayar kullanımı kolay bilgisayar kullanımı daha iyi bilgisayar kullanmak iyi bilgisayar kullanma bilgisayarı doğru kullanma bilgisayar kullanmanın iyi bilgisayari iyi kullanma bilgisayarı çok iyi kullanmak için başlangıç

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz