1. #1

  Yazar : abrek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Klavyede Daha Hızlı Yazmanın Yolları

  _

  Klavyede Daha Hızlı Nasıl Yazarım
  Klavyede Hızlı YazmaTeknikleri


  Klavyede hızlı yazı yazmak istiyorsanız 10 parmak tekniğini öğrenmeniz gerekiyor. Q klavyede de 10 parmak yazarak hızlı yazı yazma tekniğini öğrenebilirsiniz biz size F klavyede 10 parmak ile hızlı yazma tekniklerini söyleyeceğiz.

  F klavye ile yazı yazarken öncelikle dik oturulmalıdır. Parmaklar klavyede yerini aldıktan sonra klavyeye bakmadan harflerin yerini tanımaya çalışın. Biraz çalıştıktan sonra klavyeye bakmadan aklınızda tasarladığınız kelimeleri parmaklarınızın kendiliğinden harflerin yerini bulduğunu göreceksiniz. Sol elinizin serçe parmağı klavyenizde A harfine gelecek şekilde sıralayın. Sağ elinizin başparmağını da J harfi üzerine gelecek şekilde sırasıyla yerleştirin.

  SOL EL

  Serçe Parmak: A > F klavyede U

  Yüzük Parmak: S > F klavyede İ

  Orta Parmak: D > F klavyede E

  İşaret Parmağı: F > F klavyede A


  SAĞ EL

  İşaret Parmağı: J > F klavyede K

  Orta Parmak: K > F klavyede M

  Yüzük Parmak: L > F klavyede L

  Serçe Parmak: Ş > F klavyede Y

  Baş parmaklar space tuşunun üzerinde olmalıdır. Parmaklarınız yazmaya başlamadan önce ve yazarken sürekli bu blok üzerinde olmalıdır. Diğer harflere parmaklarınız geçiş yapacaktır. Örneğin T harfini yazabilmek için sağ elin işaret parmağını bir yana kaydırırsınız. N yazabilmek için sağ el orta parmağınızı bir yukarı kaydırırsınız. Bu şekilde kaydırmalar ile on parmak yazım tekniğine başlayabilirsiniz.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Bengü çevrimdışı

  Klavyede hızlı yazabilmek tamamen el alışkanlıklarına bağlıdır


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Klavyede Daha Hızlı Yazmanın Yolları

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 1.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Klavyede Daha Hızlı Yazmanın Yolları

q klavyede hızlı yazmanın yolları hizli yazmanin yollari klavyede hızlı yazma teknikleri sol el serçe parmağını harfleri f klavye sağ el klavyesi hızlı yazmanın yolları katiplikte hızlı yazmanın yolları

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz