1. #1

  Yazar : Clinique çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Atletizmde Lisans Nasıl Alınır

  Atletizm Lisans alma,Atletizm Lisans Sorgula,Lisans Sorgulama Atletizm,Atletizmde Lisans Nasıl Alınır?

  " Atletizm Lisans Sorgulama "

  Düzenlenen atletizm yarışmalarına katılabilmek için, bu Talimat hükümlerine göre lisans alınması ve bu lisansların her sezon Atletizm Federasyonu veya Atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlarca vize ettirilmesi zorunludur Atletizm Federasyonunca veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlar dışında verilen lisanslar geçersizdir. (Ek-1)
  Spor kulüpleri adına kayıtlı olmayan sporcular, Atletizm Federasyonundan veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlardan ferdi sporcu lisansı alabilirler ve her yıl bu lisanslarını Atletizm Federasyonu veya Atletizm Federasyonunun yetkili kıldığı makamlara vize ettirebilirler.
  İlk defa ferdi sporcu lisansı çıkaran sporcular hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabilirler. Kulüp adına lisans çıkaran sporcular kulübünden ilişiğini keserek tescil sürelerini beklemeksizin ferdi sporcu lisansı çıkarabilirler. Kulübün sporcuya ilişiksiz belgesi (Ek-6) vermemesi halinde sporcu kulüpten istifa ederek (EK-8) ferdi lisans alabilir. Kulüp adına lisans çıkardıktan sonra ferdi sporculuğa dönen ve tekrar kulüp adına lisans çıkarmak isteyen sporcular 1 yıllık tescil sürelerini doldurmadan kulüp adına lisans çıkaramazlar.
  Sporcu, bulunduğu kulüpte atletizm branşı yok ise; kulübünün iznini almak kaydıyla atletizm branşı faaliyetinde tescilli olan başka bir kulübün sporcusu olabilir. Ancak, mensubu olduğu spor kulübünde sporcunun yapmak istediği atletizm branşı var ise bir başka kulüp adına lisans çıkaramaz.

  Atletizm federasyonu sporcu lisansı alt yaş sınırı 10 yaştır. Atletizm federasyonu sporcu lisansı tescil süresi bir (1) yıldır.
  Lisans çıkarmak isteyen sporcunun aşağıdaki belgelerle birlikte Atletizm Federasyonuna veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara müracaat etmesi gerekmektedir.Belgelerin kulüp veya ferdi sporcu tarafından daktilo yada bilgisayar ile doldurulması şarttır.
  Lisans tescil ve vize bedeli her yıl Federasyon tarafından belirlenir.

  a) Nüfus cüzdanı fotokopisi.

  b) Kulüp lisansı için üç, bireysel sporcu lisansı için iki adet fotoğraf,

  c) 18 yaşından küçükler içinveli izin onayı,

  d) İki adet (bireysel lisans alacaklar için bir adet)tescil fişi, (EK-2)

  e) Sağlık İzin belgesi,(EK-5)

  Sporcuların lisans numarası, sporcunun T.C.Vatandaşlık numarasıdır ve bu numaradeğişmez. Sporcuların hangi ilden lisans aldıkları ve diğer bilgileri Atletizm Federasyonunca veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlar tarafından otomasyon sisteminden izlenebilir.
  Sporcu tescil fişlerinin bir adedi kulüp sporcusu ise spor kulübüne verilir, bir adedi de Atletizm Federasyonunda saklanır.
  Yarışma anında lisansını kaybeden sporcu, yarışmanın yapıldığı mahaldeki Federasyon temsilcisine başvurarak; diğer zamanlarda lisansını kaybeden sporcu, Atletizm Federasyonu veya Atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara başvurarak lisans çıkarabilir.Zayi nedeniyle lisans çıkarmak isteyen sporcunun, başvuru sırasında kimlik kartını ibraz etmesi zorunludur.

  Atletizm yarışmalarına katılacaklar lisanslarını her sezon Atletizm Federasyonuna veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara vize ettirmeleri zorunludur. Vize işlemleri her yıl 01 Ekim

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Atletizmde Lisans Nasıl Alınır

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 7 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Atletizmde Lisans Nasıl Alınır

atletizm lisansı nasıl alınır atletizm lisans çıkarma ferdi atletizm lisansı atletizm lisansı nasıl çıkarılır koşu lisansı atletizm ferdi lisans atletizm lisans atletizm lisansı atlet lisansı atletizm lisansı ne işe yarar koşu lisansi lisans nasıl alınır atletizm sporcu lisans belgesi çıkartma koşu lisans nasıl çıkartılır atletizmde lisans alma

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz