1. #1

  Yazar : mavimelek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012  Bebeklere Örgü Etek Ceket Örülüşü
  Bebek Örgü Etek Ceket Anlatımlı
  Örgü Etek Ceket Modeli Yapılışı

  Bebek Örgü Etek Ceket

  Ön Bebe Akıllı yünümüz ile 50 zincir çekerek belden eteğe doğru örmeye başlayalım.
  1. ve 2. sıra 47 adet trabzan
  3. sıra 2 zincir çek ve 2. trabzanın arasına bat.
  Aralarında 1 er zincir olan toplam
  4 trabzan yap, 2 zincir çek 2 trabzan ileri battıktan sonra tekrar 2 zincir çekip sonraki 2. trabzanın arasına bat. dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir.
  4. sıra * 4 zincir çekip ilk trabzan arasına bat, 4 zincir çekip 4. trabzan arasına bat * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir. Her sıra başında 2 şer zincirlik artırmalar ile evaze görünümü vererek toplam 2 trabzan sırası + 14 dilim sırası olduğunda bitir.

  Arka Ön ile aynı şekilde örelim.
  Askılar Arka etekten yanlarda 5 er cm bırakarak
  7 şer trabzan eninde 25 cm askı örelim.

  Dikiş Etek yan dikişlerini yapalım. Askıların ön parçadaki karşılıklarına 1 er adet düğme dikelim.

  KURVAZE CEKET

  Arka Bebe 100 yeşil yünümüz ile 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 10 sıra ördükten sonra kol kesimini sırası ile 3-2-1-1 trabzan eksilterek uygulayalım. 21. trabzan sıramızın bitiminde arka yaka için orta 12 trabzanı kapatalım. Yanlarda kalan 10 ar trabzam 1 sıra daha ördükten sonra bitirelim.

  Sağ Ön 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 1 sıra ördükten sonra ceketimizin ön kurvaze kısmından 2. sırada
  1 trabzan ve devamında her sırada 5 defa 2 şer , 7 defa 3 er trabzan eksiltelim. Bu arada 10 sıra ördükten sonra aynı zamanda kol kesimini de 3-2-1-1 trabzan uygulayalım. Kol ve ön kurvaze kesiminden sonra kalan 10 ilmeğimizi toplam örgü sıramız 22 olduğunda bitirelim.

  Sol Ön Sağ ön parçanın aynası olarak hazırlayalım.

  Kol 37 zincir çekelim ve üzerine 35 adet trabzan yapalım. 7 sıra ördükten sonra eksiltmelere başlayalım. Kol parçamızın her iki yanından 8. ve 9. sıralarda 3 er trabzan eksiltelim. 10 sıramız da tekrar 3 er eksiltme yaparak bitirelim.

  Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012

  Etek ve kol ağzı motifleri

  Arka beden ve sağ ön beden yan dikişini yapalım. Sol ön beden içte kaldığından dolayı kalınlık yapmaması için etek ucuna motif yapmayacağız.
  1 sıra Etek trabzan sırasının üzerine yapılacak. * 2 zincir çek, dola ve 2 trabzan ileri bat, aynı
  trabzan deliğinden aralarında 1 er zincir olan 4 trabzan oluştur. 2 zincir çek 2 trabzan ileri
  bağla. * dan itibaren sıra sonuna kadar tekrarla. 2. sıra *4 zincir çek 1 ve 2. trabzan aralığına bat, 4 zincir çek 3 ve 4. trabzan aralığına bat. * dan sonrasını sıra sonuna kadar tekrarla.
  3. sıra 1. sırayı 2 dilimin arasından 4 trabzan çıkararak tekrarlayalım. Desenimizi kol ve etek
  ucunda 3 sıra dilim olacak şekilde uygulayalım.

  Dikiş Beden sol yan dikişini ve omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını kapattıktan sonra bedene tutturalım. Sol yanda dilim motif bitimine 2 adet ve sağ yanda içten 1 adet inci düğme dikelim.

  Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012

  ŞAPKA

  Yeşil yünümüz ile 68 zincir çekelim. Üzerine 65 trabzan yapalım. 16 trabzan sırasından sonra 2 sıra dilim olacak şekilde desenimizi koyalım.

  Dikiş Arka dikişini yapalım. Önden 2. trabzan sırasından sonraki 4 sırayı ve 9. trabzan sırasından sonraki 4 sırayı pli yaparak tutturalım. Bağcıklarımızı iki kat yün ile dilim motif başlangıç sırasından zincir çekerek oluşturalım.

  PATİK

  14 zincir çekelim ve üzerine 14 sık iğne yapalım. Dönerek 3 sıra sık iğne yaparken, her sırada iki uçta 2 şer sık iğne artıralım. 2. sıranın bitiminde toplam 36 sıkiğne yapmış oluruz. Üzerine 2 sıra trabzan yapalım. Ön orta 5 trabzanımızı her sıra başında 1 er artırarak 3 sıra örelim ve patiğin üst kısmını oluşturalım. Bilek ile birleşirken elde ettiğimiz 7 trabzanımızı ve bilek çevresine yapacağımız 16 trabzanı toplam 2 sıra daha örelim. Üzerine 2 dilim motifi ördükten sonra bitirelim. Son trabzan sırasının içinden kurdele geçirelim.

  Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012
  Bravo, Bebe 100 - Yeşil 2 x 100 gr
  Bravo, Bebe Akıllı 3 x 50 gr
  Örgü Trabzan
  Tığ 4 mm
  İlave malzeme 5 adet inci düğme
  Ölçüler 6 ay, (9 ay), 18 ay
  Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.
  ASKILI ETEK

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : açelya çevrimdışı

  Uyyyy çok tatlı şu bebek kıyafetine bakın


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012

bebek etek örgü yapılışı bebek ceket örgü yapılışı yesil bebek etegi yapilisi kız bebek etek yapılışı bebek çeket yapılışı etek dikelim bebek kol zincirleri bebek orgu modelleri2012 yapilisi dilimli kız bebek etekleri elorgu bebek tulumu yapilisi örgü bebek tulum yapılışı bebek çeketleri yapılışı örgü tulum modelleri ve yapılışları örgü bebek ceketi anlatımlı bebek tulumları örgü yapılışı

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz