1. #1

  Yazar : Nursena çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bahçe düzenlemesi Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır?  Bahçe düzenlemesinin püf noktaları nelerdri
  Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır
  Bahçe düzenlemesi Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır

  Bahçe düzenlemesi Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır?
  Bahçe düzenlemek ve doğru biçimde bakımını yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Ekbette her işin ayrı bir zorluğu ve ayrı bir bilgi dağarcığı olduğuda aşikardır. Bu itibarla aşağıda bahçenin nasıl düzenlenmesi gerektiği, nelere dikkat edileceği ve bakımının nasıl yapılması gerektiği sorularının cevaplarını bulabilirsiniz
  Bahçenin düzenlenmesi öncelikle bahçenin durumuna ve ardından da bahçe sahibinin istek ve beğenilerine göre yapılır.
  Her tasarım kendi mimari çevre yapısına göre ilişkilendirilerek yapılır. Bununla birlikte bitkilerin, toprak, su ve hava koşullarına uyum sağlayacak cinsten olmasına özen gösterilir ve koşullara en uygun bitkiler seçilir.
  Sulama sistemleri uygulaması da en iyi sulamayı yapacak şekilde tasarlanır ve uygulanır. Bahçıvan sizinle görüşerek bahçenizi ne şekilde düzenlemek istediğinizi, bahçenizde hangi bitkileri görmek istediğinizi, sevdiğiniz renkleri, dizaynları, formları anlar ve uygular.
  Site ve ev bahçelerinde geniş açık çim alanlar ile kenar bölgelerde düzenlenen bitkisel düzenlemeler; hem yaşanabilir ferah alanlar yaratırken hem de doğa ile yapılar arasında bütünleşmeyi sağlar.
  Bahçenizin belirli köşelerine yapılan özel çeşitli görünümlere sahip kayalarla çeşitli bitkiler bir arada kullanılarak bahçe içinde özel minyatür bahçeler (kaya bahçeler) oluşturarak ayrı bir hava oluşturulabilir.
  Doğal görünümlü su yüzeyleri bahçelere hem dinlendirici bir işlev katarken hem de bahçeleri serinletici etkisiyle mikroklimatik bir ortam meydana gelir. Çok değişik malzemeler kullanarak süs havuzları yapabilir bahçenize bir güzellik katabilirsiniz.
  Teras düzenlemeleri yapıların soğuk görünümlerine sıcaklık katar hem de yeşilin az olduğu şehirlerde insanlara nefes alacak ortamlara yaratır. Terasınız varsa bunu en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.
  Bahçe aksesuarları bahçede hem doğallığı arttırır hem de bahçelere görsel zenginlik katar. Bahçelere dikilecek mevsimlik çiçekler güzel değişik ve estetik görünümler oluşturur.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Mina çevrimdışı

  Bah bahçe düzenlemesi konusunda üzerime adam tanımam çok güzel düzenlerim


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Bahçe düzenlemesi Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Bahçe düzenlemesi Bahçe düzeni ve bakımı nasıl yapılır?

bahçe düzenlemesi nasıl yapılır bahçe düzeni nasıl yapılır bahçe düzeni bahçe düzenleri bağ bahçe düzeni bahce duzenlemesi nasil yapilir bahce duzenleri güzel bahçe nasıl yapılır bahce duzeni güzebahce sitesi bahçe nasıl düzenlenir bağ bahçe düzenlemesi bahçe bakımı nasıl yapılır bag bagçe düzeni bag bahçe düzeni

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz