Yazar : Abdullah çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimizin Hilye'i Şerifleri Nelerdir?

_

Peygamber Efendimizin Hilye'i Şerifleri Hakkında Bilgiler

Peygamber Efendimizin Hilyei Şerifleri Nelerdir?

Ahir zaman Peygamberi ( S.A.V ) Hazretleri Peygambercimiz MUHAMMED MUSTAFA ( S.A.V ) dünyadan ahirete nakledilirken ahir zaman cenapları Hz.EBU BEKİR , Hz. ÖMER , Hz. OSMAN Hz. ALİ ecmain tarafından ağlaşıyorlardı. Sen gidersen Cemalini bir daha göremiyeceğiz. Bizim halimiz nice olur , YA RESULALLAH DEDİLER. Bu sırada Hz. FATIMA anamız içeri girip , halimiz nice olur deyip , RESULALLAH'IN boynuna sarılıp çok ağladı...

O vakit RESULALLAH bu sözleri söyledi :

'' EY KIZIM FATIMA , SEVGİLİ ESHAPLARIM , GAMYEMEYİN , VÜCUDUMUN RESMİNİ
    SİZE YAZDIRAYIM , ona HİLYE-İ ŞERİFE denir...

Beni anarsanız. Beni görmek isterseniz . O vakit okuyun , yüzünüze sürünüz . Hemen Beni Görmüş Gibi OLursunuz dedi.

Onlarda sevindiler.. Sonra Hz. ALİ' den yana yüzünü cevirip ya ALİ benim '' HİLYE-İ ŞERİFİMİ'' yaz. Benden sonra gelen Ümmetime söyle,Benim Ümmetimeden Benim '' HİLYE-İ ŞERİFİMİ'' kim yazdırıp okursa ve okutan ve dinleyenler;

Beni görmüş gibi olurlar.Ben onlardan razı olurum.

Okuma bilmezse , her sabah yüzüne sürerse, Cehennem onlara haram olur;

SIRAT'I yıldırım gibi geçerler.

Cennete Benim ile beraber girer. '' HİLYE-İ ŞERİFİM'' her hangi bir evde olursa ,
    o eve haram , şeytan , cinni giremez.

Ona sihir bazlık edemezler . O evde HALİLİBRAHİM bereketi olur .

Gam ve Tasa görmezler... Benim '' HİLYE-İ ŞERİFİMİ'' okuyan

Cehennem azabından haberdar olur ve cümle belalardan kurtulur...
    '' EY BENİM ÜMMETİM ! sakın '' HİLYE-İ ŞERİFİMİ'' kafirlere göstermeyin ,
    onlara '' HİLYE-İ ŞERİFİMİ'' okumayın ki Benden Şefaat istemesiler. buyurdu.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİLYE-İ ŞERİFLERİ

MUHAMMED(S.AV) ALNI AÇIK İDİ,
    KAŞLAR ÇATIK İDİ ,
    SAKAL-I ŞERİFLERİ BEYAZ İDİ,
    BENZİ BUĞDAY RENGİ İDİ,
    MÜBAREK SAÇI SİYAH İDİ,
    GÖZLERİ ELA İDİ,
    ELLERİ TEBASÜN İDİ,
    ÖN DİŞLERİ SEYREK İDİ,
    ARASINDAN HAKİKAT NURU ZUHUR EDER İDİ ,
    GÖĞSÜNDEN GÖBEĞİNE KADAR BİR SATIR YAZI YAZILMIŞTIR,
    İKİ OMZUNUN ARASINDA MÜHRÜ NÜBEVVET YAZILI İDİ.

PAYLAŞ

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

gogsunden gobegine kadar yazi yazili idi alnı ve kaşları açık idi gözleri ela idi peygamber efendimizin omzundaki mühür ahir zaman peygamberi sav hazretleri peygamberimiz muhammed mustafa sav dünyadan ahirete nakledilirken ahir zaman cenapları hzebu bekir hz ömer hz osman hz ali ecmain tarafından ağlaşıyorlardı hz muhammed in gögsünden göbeğine kadar yazı alnı açık idi alnı çatık idi teni buğday rengi idi mührü nübevvet nedir peygamberimizin göbegindeki yazi peygamber efendimizin hilyesi hz muhammedin hilyesi pey ber efendimizin mührü şerif gam hilyeyi şerife peygamberimizin şefaati

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz