Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Zalimlere Karşı Hangi Dua Okunur ?

Zalime Karşı Okunacak Dua Hangisi ? ,
    Kötü İnsanlardan Kurtulmak İçin Hangi Dua Okunur ? ,
    Zalim ve Kötülere Karşı Okunan Dua ,

“Rabbi e’ınni ve la tu ni ‘aleyye vensurni ve la tensur ‘aleyye vem- kürli ve la temkür aleyye vehdini ve yessirli’l-hüda vensurni ala men beğa aleyye. Rabbic’alni leke şekkaran, leke zekkaran, leke rahhaben, leke mıtva an leke muhbiten, ileyke evvahen müniba. Rabbi tekabbel tevbeti, vagsil havbeti, ve ecib daveti, ve sebbit hücceti, ve seddid lisanı, vehdi kalbi, veslül sehimete sadri.”

Anlamı: “Rabbim! Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et. Rabbim! Beni Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimsen yap. Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar.” (Tirmizi, De’avat, 114; İbn Hıbban, Ed’ıye, No:947; îbn Ebi Şeybe, Dua, No: 29381)

alıntı

PAYLAŞ

Yazar : Şaban çevrimdışı

Valla ben bildiğim bütün duaları okurum Allah ne verdiyse Zalimlere Karşı Hangi Dua Okunur ?

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

kötüye karşı okunacak dua zalime karşı okunacak dua kötü insanlara karsi okunacak dua zulmedene karşı okunacak dua kotu insanlara karsi dualar zalime okunacak dua kötü insana karşı okunacak dua kötü insanlara karşı dua kötü kişilere karşı okunacak dua zalimler için okunacak dua zalimlere dua zalim insanlara karşı okunacak dua kötü insanlara karşı okunacak dualar zalime karşı dua zalimlere karşı okunacak dua

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz