1. #1

  Yazar : Abdulkerim çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yeni Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dualar  Bebeği Olan Kimseye Yapılan Dua
  Yeni çocuk sahibine yapılan dua
  Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dua


  Duanın Manası: “Sana bağışlanan (bu çocuğu) Allah, senin için mubarek kılsın. Onu bahşeden (Allah’a) şükredesin. (Çocuğun) buluğa ersin ve onun iyiliğiyle rızıklandırılasın.”

  Tebrik edilen kişide şöyle dua eder:  Duanın Manası: “Allah sana bereket versin ve bereketini daim kılsın. Allah seni hayırla mükâfatlandırsın. Allah seni de bir benzeri ile rızıklandırsın ve sevabını çoğaltsın.”

  Nevevi el-Ezkar 349, Selim el-Hilali Sahihu’l-Ezkar 2/713

  Önemli Uyarı: “Duada geçtiği gibi Allah-u Teâlâ, bizi doğan çocuğunuk iyiliği ile rızıklandırıyor! Hiç kimse çocuk olunca maddi yönden sıkıntıya girerim diye korkmasın!!! Eğer böyle biri korku var ise bu, şeytandandır! Bu kişi Allah’a tevbe etsin ve imanını gözden geçirsin!!! Çünkü yeryüzünde ki bütün canlıların rızkı Allah’ın üzerinedir.

  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

  “Yeryüzünde hareket eden her canlının rızkı, Allah’a aittir…”

  Hud 6

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : aysima çevrimdışı

  Ne kadar güzel bir dua Yeni bebeği olmuş bir anneye de bundan güzel dua olmaz


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yeni Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dualar


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Yeni Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dualar

çocuğu olanlara tebrik mesajı bebeği olanlara tebrik mesajı çocuğu olana dua yeni cocuğu olmuş yapılan dua yeni çocuğu olana yapılacak dua çocuğu olana tebrik mesajı cocugu olana dua çocuğu olana yapılan dua cocuk olunca tebrik mesajları yeni bebegi olan kisiye dua yeni cocuk mesaji yeni çoçugu olana duaaa bebeği olana tebrik hadis çocuğu olana yapılacak dua var olan çocuklari icin yapilan dua

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz