1. #1

  Yazar : Naime çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar  Faydalı Oyuncaklar
  En Faydalı Oyuncaklar Nelerdir

  Yeni doğan bebekler sadece siyah ve beyaz rengi ayırt edebilir. Ayrıca 20 santimetreden uzağı da göremezler. çizgiler, noktalar onun ilgisini çekecek ve görsel uyarmayı sağlayacaktır. Beşiğin kenarına konan ve asılan kontras renkli yumuşak şerit şeklindeki bez oyuncaklar idealdir. Yumuşak ve hafif ses çıkartan, elleyince hışırtı yapan oyuncaklar da ilgisini çekecektir. Kırılmayan, oyuncak yumuşak ayna, bu çağda bebeklerin çok ilgisini çekecektir. Kendi görüntüsüne zamanla gülecek ve onu adeta keşfedecektir. Bebeğinizin altını değiştirirken onunla konuşmanız ve göz kontağı kurmaya çalışmanız da duyularını uyaracaktır.

  Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar

  3 ile 6 ay bebek için oyun ve oyuncak önerileri

  Bebekler bu çağda artık gözleriyle bir şeye odaklanabilir ve takip edebilirler. Objeleri elleriyle kavrayabilir ve dokunmak isterler. Ayrıca her şeyi ağızlarına götürüp tadına bakmak isteyeceklerdir. Bu aylarda üstten sarkan sesli ve müzikli oyun grupları ve dönenceler, onları çok eğlendirecek ve işitsel, görsel olarak uyarılmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Bebek jimnastiği yerine de geçen yer oyuncakları, bebeğinizin karın kaslarını da güçlendirecektir. Eline vereceğiniz ve sıkınca çeşitli sesler çıkaran oyuncaklar yeni şeyleri keşfetmesini sağlayacaktır. Ritim duygusunun gelişimini sağlayan renkli çıngıraklar bu çağın vazgeçilmezleridir. Klasik cee-e oyununu unutmamak gerekir. Bu oyun, bebeğe nesnelerin sürekliliğini öğretecektir. Yüz ifadelerini beraberce yapmanız çevresini etkileyeceğini ve duygularını ifade etmesini öğretecektir. Eline verebileceğiniz yumuşak ve hışırtılı renkli kitaplar tüm duyularını harekete geçirecektir. Bu sayede konuşma antremanlarına başlayabilir.


  Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar

  9 ile 12 Ay bebek için faydalı oyuncaklar nasıl olmalı

  Meraklı ve enerjik bir çağda olan bebeğinizin araştırmacı ruhunu ve hareketlerini canlı tutacak oyun ve oyuncaklara ihtiyacınız olacaktır. Emekleyen, bir ayağa kalkan, bir yürümeye çalışan bu enerjik bebeklere müzikli, itmeli oyuncaklar idealdir. Dans etmeyi seven, müzik ve ritim duygusunu geliştiren bebekler için oyuncak müzik aletleri alınabilir. Süpermarket arabaları, Bebek pusetleri kısaca itmeli her tür oyuncak hem onun kaslarını geliştirecek hem de nesnelerle bağlantı kurmasını sağlayacaktır. Yerde uzun süre durabilen ve nesnelerin hareketini merakla inceleyen küçük kaşifler için top, çok eğlenceli ve gelişimlerini destekleyen bir oyuncak olacaktır. Ayakta ve yerde oynayabileceğiniz top yuvarlama ile kasları güçlenecek, dengesi artacak ve el-göz koordinasyonu gelişecektir.

  Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Çocuklara En Faydalı Oyuncaklar

oyuncaklar oyuncak bebek oyuncaklari cocuk oyuncaklari 3 aylık bebek için oyuncaklar 3 aylık bebek oyuncakları 12 aylık bebek oyuncakları yararlıoyuncaklar nelerdir çocuklar için yararlı oyuncaklar itmeli oyuncaklar 3 ay oyuncakları 6 aylıkbebekler için oyuncaklar bebek oyuncakları 3 aylık bebekler için oyuncak 3 aylık bebek oyuncak

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz