1. #1

  Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Su Çiçeği Aşısı En Son Ne Zaman Yapılmalı  Su Çiçeği Aşısının Yapılma Zamanı
  Su Çiçeği Aşısı En Son Ne Zaman Yapılmalı
  Su Çiçeği Aşısı Ne Zaman Yapılır


  Ağır ve orta derecede hastalığı olan çocuklarda ve yetişkinlerde, aşının o dönem geçtikten sonra uygulanması önerilmektedir. Su çiçeği aşısı yapıldıktan sonraki 6 hafta içinde çocuklarda kesinlikle salisilat içeren aspirin gibi ilaçların kullanılmaması gerekir.
  Bir yaşını dolduran çocuklarda aşı güvenle yapılabilir.

  Çocuklar 12-18 ay arasında bir kez su çiçeği aşısını olmalıdırlar. Eğer bu dönemde aşılanmadılarsa, herhangi bir yaşta olabilirler. 13 yaş veya daha sonrasına kadar aşılanmadılarsa, 4-8 hafta arayla 2 doz aşılanmaları gerekir. Su çiçeği aşısı, diğer aşılarla beraber yapılabilir.


  Hamile kadınlar aşılanmak için, doğum yapana kadar beklemelidir. Su çiçeği sonrasında 1 ay hamile kalınmamalıdır.

  Aşağıdaki durumlarda su çiçeği aşısının yapılıp yapılmayacağı doktor ile tartışılmalıdır:

  HIV/AIDS gibi bağışıklık sistemini etkileyen hastalığı olanlar,
  Steroid gibi bağışıklık sistemini etkileyen ilaçları 2 hafta veya daha uzun süre kullananlar,
  Kanser hastalığı olanlar,
  Işın veya ilaçla kanser tedavisi görenler,
  Yakın zamanda kan veya kan ürünü transfüzyonu alanlar, doktorları ile görüşmelidirler.
  Su çiçeği aşısının riskleri nelerdir?
  Su çiçeği aşısı olan çoğu insanda, hiçbir problem olmaz. Su çiçeği aşısını olmak, hastalığa yakalanmaktan daha güvenlidir. Aşının ciddi hasar veya ölüm riski son derece azdır.


  Su çiçeğinin bulaştırıcılık dönemi uzun olduğu için çocuk okul veya yuvaya gidiyorsa bulunduğu ortamda bu hastalığı bulaştırma riski yüksek olacaktır, çok bulaşıcı bir hastalık olduğu için yakın temasta diğer çocukların da hastalığı sözkonusu olabilecektir. Gerek hastalığın yan etkilerinin fazla olması nedeniyle gerekse basit bir aşıyla koruyuculuk oranının çok yüksek olması nedeniyle aşının yapılmasının ne kadar uygun olduğu ortadadır. Hatta çocuklar su çiçeği geçirmeden ergenlik yaşına gelmişlerse bu yaşlarda bu aşıyı yapma fırsatı kaçırılmamalıdır.

  Alıntı

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Su Çiçeği Aşısı En Son Ne Zaman Yapılmalı

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.33 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Su Çiçeği Aşısı En Son Ne Zaman Yapılmalı

su çiçeği aşısı nezaman yapılır su çiçeği aşısı kaç yaşına kadar yapılır su çiçeği aşısı ne zaman yapılır su çiçeği aşısı kaç yaşında yapılır su cicegi asisi ne zaman yapilir su çiçeği aşısı kaç yaşına kadar yapılabilir su çiçeği aşısı kaç yaşa kadar yapılır su çiçeği aşısı kaç yaşında yapılmalı su cicegi asisi nezaman yapilir su çiçeği kaç yaşına kadar yapılır çiçek aşısı kaç yaşına kadar yapılır su çiçeği aşısı ne zamana kadar yapılmalı su çiçeği aşısı ne zaman yapılmalı su çiçeği aşısı ne zamana kadar yapılabilir çiçek aşısı nezaman yapılır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz