1. #1

  Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır  Normal Doğum Kaçıncı Haftada Olur
  Normal Doğum Kaçıncı Haftada Olabilir
  Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır


  Doğum nasıl olmalı hamileliğin ilk günlerinde başlanır bu düşünülmeye son ana kadar karar verilemeyen bir düşüncedir doktor önerisi yoksa tabiki her zaman bir tartışma konusu olmuştur normal doğummu yoksa sezeryan doğum'mu tercih edilmeli en sağlıklı olanı hangisi sancı çekmemek uğruna sezeryanı tercih eden bayanlar çoğunlukda ülkemizde.Doğum yöntemleri içerisinde en fazla tercih edilen normal doğum. Gebeliğin 38. haftası ile 42. haftası arasında gerçekleşen normal doğum, bebeğin vajinadan, itilme suretiyle çıkmasıdır. Anne adayında kasılma ve sancıyla birlikte bebek dünyaya gelir. Doğum aşaması; anne adayı ilk kez doğum yapıyor ise yarım gün, daha evvel anne olmuşsa ortalama sekiz saat sürüyor.
   Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır
  Bu doğum biçiminde dışarıdan müdahale gerekmez, sağlıkçıların görevi doğumu izlemek ve tehlike belirtilerini zamanında fark etmektir.

  Normal doğumda, bebek doğduktan en geç otuz dakika sonra plasenta ve zarları da kendiliğinden rahimden dışarı atılır. Normal bir doğumda yaklaşık 300 ml kadar kan kaybı olur. Doğum için geçen süre 24 saatten daha azdır. Sağlıklı bir doğum eylemi güç olmayan fizyolojik bir olaydır.

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 5 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.40 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

  Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır

doğum kaçıncı haftada olur normal doğum kaçıncı haftada olur normal doğum kaç haftada olur kaç haftalık doğum yapılır kaçıncı haftada doğum olur normal doğum kaçıncı haftada gerçekleşir normal doğum kaç haftada gerçekleşir doğum kaç haftalıkken gerçekleşir normal doğum kaç haftalıkken olur kaç haftalıkken doğum yapılır kaç haftalıkken doğum olur dogum kac haftalikken olur dogum kac haftada gerceklesiyor doğum kaç haftada olur doğum kaçıncı haftada gerçekleşir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz