1. #1

  Sponsorlu Bağlantılar

  1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?  1.Dünya Savaşında Kimlerle Savaştık
  1.Dünya Savaşında Türk Cepheleri Kimlerle Savaştı?
  1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?

  Sevgili öğrencilerim 1.Dünya Savaşında Kimlerle Savaştığımızı bu dersimizde sizlere aktaracağım.


  1. Dünya Savaşında 1914-1918 yılları arasında yapılan ve dünya tarihinin en kanlı savaşlarından biri olan I. Dünya Savaşı'nda V. Mehmet Reşat yönetimindeki Osmanlı İmparatorluğu İttifak Devletleri denilen Almanya (Wilhelm II) ve Avusturya-Macaristan'ın (Franz Joseph) yanında yer alarak, İtilaf Devletleri'ne; İngiltere, Fransa, Rusya, İtalya'ya karşı savaştı. Savaşın ilk yıllarında Karadağ,Romanya,Sırbistan, daha sonraki yıllarında da ABD, Japonya, Yunanistan, , Portekiz,Belçika İtilaf Devletleri'nin yanında savaşa katıldı. Sömürge durumundaki birçok devlet de dolaylı olarak savaşta görev aldı.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  dört cephede çarpıştık fena olduk


 3. #3

  Yazar : Muhibbi çevrimdışı

  I. Dünya Savaşı, 20. yüzyılda dünya çapında yapılan iki savaştan birincisi olup dünya milletlerinin çoğunun yer aldığı 1914'ten 1918'e kadar süren küresel bir askeri çatışmadır. 28 Temmuz 1914 tarihinde Avrupa'da başlamış ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin katılması ve diğer kıtalardaki sömürgelere de yayılması nedeniyle Dünya Savaşı ve Büyük Savaş olarak adlandırılmıştır. Dört yıl süren savaş, 1918 yılında sona ermiştir. I. Dünya Savaşı, Avrupa'da dört merkezi devlete karşı, Avrupa ve diğer kıtalarda bulunan yirmi beş devletin bulunduğu, o tarihe kadar görülmemiş ilk dünya savaşıdır. I. Dünya Savaşı Avrupa'da İttifak Devletleri diye adlandırılan Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Bulgaristan Krallığı ile İtilaf Devletleri diye adlandırılan Britanya İmparatorluğu, Fransa ve Rusya İmparatorluğu önderliğindeki Sırbistan, Karadağ ve Belçika devletleri arasında gerçekleşmiştir. Savaşa sonradan İtilaf Devletleri tarafında İtalya, ABD, Japonya, Yunanistan, Portekiz ve Romanya da katılmıştır.


 4. #4

  Yazar : Kullanıcı Adı

  İşime yaramadı.Ama yine de yarayanlar vardır.Sağolun.


 5. #5

  Yazar : alev çevrimdışı

  1. dünya savaşında dört cepheyle savaştık çok kayıplar verdik aynı zamanda da verdirdik


 6. #6

  Yazar : Misafir

  osmanlı çok kanlar döktü


 7. #7

  Yazar : öğrenci

  işime yaramadı ama saolunn işine yarayanlar war şu internettte olmasa nolurdu bilemem 1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?.


 8. #8

  Yazar : tuğçe

  daha iyi bilgiler yokmu1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?


 9. #9

  Yazar : EMRULLAH

  ne dionz yha ben bişey anlamdım neyi aradığımı unuttum bunlar yüzünden : ))))


 10. #10

  Yazar : Misafir

  1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık? iyi


+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 17 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.12 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 1.Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Kimlerle Savaştık?

rusya ya karşı hangi cephelerde savaşıldı galiçya cephesinde kimlerle savaştık kanal cephesinde kimlerle savaşıldı kanal cephesinde kimlerle savaştık 1 dünya savaşında osmanlı devleti kimlerle hangi cephede savaştı çanakkale cephesinde kimlerle savaştık 1 dünya savaşında kimlerle savaştık 1 dünya savaşında hangi cephelerde kimlerle savaştık kafkas cephesinde kimlerle savaştık çanakkale savaşında hangi ülkelerle savaştık osmanlı 1 dünya savaşında hangi cephelerde kimlerle savaştı çanakkale cephesinde hangi devletlerle savaştık osmanlı devleti 1 dünya savaşında hangi cephelerde kimlerle savaşmıştır çanakkale cephesinde kimlerle savaşıldı kuzey cephesinde kimlerle savaştık

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz