Bebeklerin ilk göz muayenesi ne zaman yaptırılmalıdır?

Bebeklerin göz muayeneleri atlanmaması gereken önemli bir muayenedir. Bebeğin ilk göz muayenesi doğum ardından yapılmalıdır. Hastane ortamında herhangi bir göz enfeksiyonu alması olasılığı vardır. Bu yüzden hastaneden taburcu olmadan önce bu göz muayenesinin yapılmasında büyük fayda vardır.

bebeklerin-goz-muayenesi-ne-zaman-yapilmali

Bebeklerin gelişimini destekleyen en önemli unsurların başında dışarıdan aldıkları uyarılar gelir. Elbetteki yenidoğan bebek görme durumu çok iyi değildir ama ışık ve el hareketleri gözlemleyebilirler. Bebeğin gözünde olan bir sorun onun bu gözlemleri doğru yapmasını engelleyeceği için bebeğin çevre etkenlerine uyum sağlamasıda güçleşecektir. Bebeğin doğum sonrası göz muayenesinin yapılmasıerken teşhis edilmesi tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Eğer aile içerisinde göz bozukluğu, şaşılık, göz tembelliği gibi göz hastalıkları mevcutsa bunları doktorunuzla mutlaka paylaşın ve göz muayenesi yaptırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bebeklerin ilk göz muayenesi ne zaman yaptırılmalıdır? için yorumda bulun

    Bebeklerin ilk göz muayenesi ne zaman yaptırılmalıdır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebeklerin ilk göz muayenesi ne zaman yaptırılmalıdır? için ilk yorumu yapabilirsin.