Balgam Nasıl Sökülür ?

Havalar iyice soğudu ve hastalıklar yakamızı bırakmaz oldu. Ateş, halsizlik ve öksürük derken birde balgam ile başımız belada. Bazı kişiler balgamdan kolayca kurtulabildiği gibi bazılarımızda bir türlü kurtulamaz. Hem balgam çıkartmanın tiksindirici tarafıyla uğraşılır bir yandanda balgamdan kurtulmaya uğraşılır. 

Balgamdan kurtulabilmenin en önemli yollarından birisi bol bol su içmekten geçer. Aslında balgam vücudumuzda birikmiş olan ve bize hiçbir faydası olmayan aksine zararı olan maddelerin boğaz çevresinde toplanmasıdır. Bu katı sıvı kıvamında olan balgam öksürük ile dışarı atılır.

Eğer öksüremiyorsanız öksürerek balgamdan kurtulamıyorsanız bitkilerden yardım alabilirsiniz. Hangi bitkilerin balgamı atmanıza yardımı olacağı hakkında bilginiz yoksa hemen söyleyelim. Balgamdan kurtulmanıza yardımcı olacak bitkiler meyan kökü, zencefil, ıhlamur ve ısırgan otu gibi bitkilerdir.

Isırgan otu ile birlikte bir tutam üzümü bir kap içerisinde kaynatın ve soğuduktan sonra yarım çay bardağı kadar için. Boğazınızın yumuşamasını sağlayacak olan bu karşım sayesinde balgamın boğazınıza tutunma kuvvetide azalacaktır.

Ben bizzAT propolis içerek tüm balgamı vücudumdan attım. Denemenizde fayda var.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. müjde koç dedi ki:

    çok iyi teşekürler herkesin denemesinde fayda var