Baking (Pişirme) tekniği Nasıl Uygulanır ?

Güzellik sektörünün en önemli ara dalı olan makyajda hergün yeni bir teknik ortaya çıkıyor. En yeni teknik Baking (Pişirme) tekniği. Bu teknikte Makyajın daha kalıcı ve aydınlık kalmasını istediğiniz bölgelere daha fazla aydınlık verebileceğiniz bir teknik. Bu tekniği kullanan ünlülerin başındada tabikide Kim Kardashian geliyor.

Baking (Pişirme) tekniği ile aydınlatma tekniği birbirine benzemesine rağmen kullandığımız ürünler aynı değil. Aydınlatma yönteminde simli ürünler kullanılırken Baking (Pişirme) tekniğinde ise simli ürün kullanmayarak daha mat ve parlak bir görüntü elde ediyoruz.

Baking (Pişirme) tekniği uygulaması çok kolay bir teknik. İlk olarak fondöteni ve likit kapatıcıyı her zamanki uyguladığınız gibi uygulayın. Sonrasında ise yüzünüzün kontürlü kalmasını istediğiniz bölgeleri kontürleyin. İşte Baking (Pişirme) tekniği bu aşamada devreye girecek. İhtiyacımız olan ürünler sünger,yumuşak uçlu fırça ve transparan toz pudra. Şimdiki işlem yüzünüzde hangi bölgenin aydınlık kalmasını belirlemenizde. Örnek olarak göz altlarınızın aydınlık olmasını istiyorsanız bu bölgele transparan toz pudrayı sünger yardımıyla uygulayın. Olabildiğince fazla pudra uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar sürdğünüz pudrayı bekletin ve ardından süpürün. Son durum olarak pürüzsüz bir makyaja sahip oldunuz.

Burda yaptığımız tekniği basit olarak anlatmak gerekirse ve işin sırrının nerde olduğunu söylemek gerekirse olay likit kapatıcıyla pudranın beklemiş olduğunuz 10 dakika içerisinde vücut ısınız ve yüzünüzün yağı ile pişmesi diyebiliriz.

Sizlere Heidi Hamoud baking (pişirme) tekniğinin videosunuda ekliyoruz.

[youtube id=”_EgD31_XcSE?” width=”560″ height=”315″]

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Baking (Pişirme) tekniği Nasıl Uygulanır ? için yorumda bulun

    Baking (Pişirme) tekniği Nasıl Uygulanır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Baking (Pişirme) tekniği Nasıl Uygulanır ? için ilk yorumu yapabilirsin.