AVM açılış kapanış saatlerini Valiler belirleyecek

 İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde AVM kültürü yaygınlaşırken Alışveriş merkezlerinin saat kaçta açılıp kapanacağına dair farklı uygulamalar söz konusu olsada genelde sabah 9:30’dan sonra açılıp akşam 22:00’de kapanmakta idi. Meclisten geçen yeni yasa ile birlikte Şarta ve zamana göre yapılan mesleğe, mevsimin durumuna ve tabi ki turizme özgü şartlar ve benzeri hususlar gözönünde bulundurularak  perakende işletmelerin bir kısmının ya da tamamının çalışma saatleri, meslek kuruluşlarının müşterek teklifi üzerine yetkili idarenin görüşü alınarak vali tarafından belirlenecektir. 

Kısaca Valiler artık yönetmiş oldukları şehirlerin yapısına ve durumuna göre AVM açılış kapanış saatlerini belirleyecek, buna göre kıyı sahillerinde AVM’ler belkide sabaha kadar açık kalabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AVM açılış kapanış saatlerini Valiler belirleyecek için yorumda bulun

    AVM açılış kapanış saatlerini Valiler belirleyecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AVM açılış kapanış saatlerini Valiler belirleyecek için ilk yorumu yapabilirsin.